Jdi na obsah Jdi na menu

sezona 2020: VÝHRA č. 100

100. VÝHRA!

Jak se reprezentanti SKZ RADLICE na Jatka Cupu 2020 propentlili ke stému vítězství

100. TRIUMF SKZ RADLICE 27/6/2020

Zleva nahoře: kronikářka & cukrářka Dáňa, Píza, Bonda, David, Míra, Martin & berle. Dole: Dan, Lukáš, Jarin, kápo David a Velký Zoufalec Pepa.

SKZ Radlice mají od 27. června 2020 na kontě přes sto vítězství. Na jubileum s jedničkou a dvěma nulami dosáhli po necelých sedmadvaceti letech od vstupu na fotbalovou scénu v červenci 1993.

Jatka Cup 2020 visel kvůli pandemii koronaviru dlouho ve vzduchoprázdnu, nakonec se k rybníku Mutina fotbalové týmy na XII. ročník přece sjely a podesáté v řadě nechyběli ani Zoufalci z Radlic. A hned v prvním zápase dosáhli na historický milník.

PRVNÍ KOLO

SKZ RADLICE – POSLEDNÍ ŠANCE 1:0

PO PENALTÁCH [0:0, PENALTY 2-1]

Zoufalcům tak jako skoro vždy připadá čest celý XII. ročník Jatka Cupu zahájit. Úvodní zápas je hodně opatrný, žlutý nováček parádně zorganizovaný a výsledek 0:0 po dvaceti minutách až tak nepřekvapí. Šance jsou, což o to. Zoufalce jednou zachrání tyč a podruhé Píza, velké příležitosti na druhé straně spálí nováček v dresu Radlic Míra Krejčí i nejstarší ze Zoufalců Jarin, vůbec největší šanci v první půli pak Lukáš. Ruce už už Zoufalci zvedají po nádherně sehraném přímáku Jarin – Bonda zkraje druhého poločasu, ale balon v síti neskončí ani po přímáku, ani po následném hezkém ťukesu David – David – Jarin. Jako Patrik Schick o dvanáct měsíců později na EURO 2021 přehodí z půlky hřiště gólmana Míra, míč ale těsně před čárou prázdné kasy doběhne obránce a o vítězi musí rozhodnout penalty. V první sérii neuspěje Jarin ani žlutí, ve druhé naopak Bonda i druhá strana suverénně proměňují. Hrdinou se tak přece stává Míra Krejčí. Jak ukazuje fotka, fakt z velkého záklonu pravačkou takhle rozvlní síň. To Píza bránu zavře a Radlice ve 125. oficiálním utkání svých dějin slaví 100. vítězství. „Trvalo to sedmadvacet let, já přijdu na jednu penaltu a je to!“ směje se hrdina výročního mače Míra Krejčí.

Rozhodující penalta: Míra Krejčí

DALŠÍ VÝSLEDKY PRVNÍHO KOLA: Kondoři Ratmírov - SK Jatka Mutyněves 1:0 PO PENALTÁCH, Lesser Side FC - Sešrotuj oba 0:2.

Intermezzo

Sedmadvacet let ke sto výhrám

1. VÝHRA (24. července 1993): SKZ Radlice - Křídlovická Brno 7:6 (5:2), branky Zoufalců: David Šprincl 5, Martin Plucar 2.

10. VÝHRA (8. července 1995): SKZ Radlice - Křídlovická Brno 8:1 (5:1), branky Zoufalců: Tomáš Stuchlík 2, Radim Šťastný 2, David Šprincl 2, Majkl Hofbauer, Martin Šťastný.

20. VÝHRA (10. srpna 1996): SKZ Radlice - Klepák 10:3 (3:0), branky Zoufalců: Michal Pešek 5, Erik Doležel 3, Honza Vlček 2.

30. VÝHRA (27. prosince 1997): SKZ Radlice - Dranreb 9:3 (4:1), branky Zoufalců: Lukáš Holec 4, David Šprincl 3, David Holoubek 2.

40. VÝHRA (16. srpna 2000): SKZ Radlice – Jedovnice 5:2 (2:1), branky Zoufalců: Martin Šťastný 3, David Šprincl, Michal Bartušek.

50. VÝHRA (16. července 2006): SKZ Radlice - Křídlovická Brno 6:2 (2:1), branky Zoufalců: Honza Lojka 2, Pavlos Urbánek, Fanda Vaněk, David Šprincl, Mirí Urbánek.

60. VÝHRA (2. července 2011): SKZ Radlice - SK Jatka Mutyněves 1:0 (1:0), branka Zoufalců: Martin Šťastný.

70. VÝHRA (4. srpna 2012): SKZ Radlice – Sokolnice 9:1 (6:1), branky Zoufalců: Petr Holoubek 4, David Šprincl 2, Michal Pešek 2, Tomáš Přeučil.

80. VÝHRA (23. srpna 2014): SKZ Radlice – SK Hradišťko 2:1 (0:0), branky Zoufalců: Jarin Škoda, David Šprincl.

90. VÝHRA (1. července 2017): SKZ Radlice – Kondoři Ratmírov  2:0 (1:0), branky Zoufalců: Martin Šťastný, Bonda Novák.

100. VÝHRA (27. června 2020): SKZ Radlice – Poslední šance 1:0 (0:0, 0:0), vítězná branka Zoufalců: Míra Krejčí.

Na 100. výhru, kamarádi, Zoufalci!

DRUHÉ KOLO

SKZ RADLICE – KONDOŘI RATMÍROV 3:2 [1:0]

Na 100. výhru využili Zoufalci hned první šanci s „Poslední šancí“. Úplně stejně – 0:0 ve hře a výhra na penalty – si vedl v prvním kole Ratmírov, a tak to ještě před polednem klidně může být duel o zlato, zdá se. Radlice začínají skvostně! První minuta, Bonda posílá přímý kop na Jarina, ten sklepává pod sebe na Míru a Zoufalci vedou. Škoda že i na konci poločasu jen 1:0, protože celá desetiminutovka je parádní jízdou. Velké šance mají kápo David na levačce, Bonda s ukázkovým sólem přes celé hřiště, no nebýt brankáře Kondorů… a Zoufalce za to hned po obrátce stíhá trest. Propad ve středu a Ratmírov srovnává, za minutku Mírova ruka ve vápně, penalta a je to 1:2. Radlice se ale nevzdávají, baže ne. Jarin prokličkuje přes tři Kondory a předkládá Mírovi – 2:2. Krejča je vůbec při svém prvním turnaji se Zoufalci při chuti a znovu zkouší přehazovačku gólmana á la „Patrik Schick 2021“. Napodruhé to vyjde a po jednoznačně nejkrásnějším gólu „Jatka Cupu 2020“ tu máme výhru č. 101 a už pět bodů v tabulce.

Branky: Míra Krejčí 3

DALŠÍ VÝSLEDKY DRUHÉHO KOLA: Poslední šance - Sešrotuj oba 1:0, SK Jatka Mutyněves – Lesser Side FC 2:1 PO PENALTÁCH.

TŘETÍ KOLO

SKZ RADLICE – SEŠROTUJ OBA 1:3 [1:1]

Polední slunce, třetí zápas skoro bez odpočinku, na lavičce pouze dva Zoufalci na střídání, k nim fandící Pepa, Dáňa a s berlemi šutér zlatých ročníků Martin, k tomu navíc v brance zraněný Píza, který se ze zdravotní újmy s ramenní manžetou na Jatka Cupu 2020 nesebere celý rok... Vše se prostě blbě nastřádá a místo téměř dokončené cesty za zlatem ve třetím utkání Zoufalci uhnou z cesty. Vyhrát se Šroťáky = bylo by z toho v Mutyňce zase 1. místo. Ale na kdyby se nehraje. Přitom vše zprvu vypadá sluncem zalité. Ze všech zahozených šancí nejvíc svítí ta Lukášova, tohle nedat… Luki ale nakonec dvě minuty před půlí zaváhání odčiní a posílá Radlice do vedení 1:0. Takhle to skončit, mají na konci dne Radlice 11 bodů a na krku zlaté medaile. Jenže pět vteřin před přestávkou propadne Pízovi náhodná střela a na lavičky se jde za stavu 1:1. Druhý poločas? Útočné manévry! Zlaté rozhodnutí má na kopačce po nádherné Jarinově přihrávce Míra. Škoda že se pokouší o housle, u tyčky bylo tolik místa… Trest je krutý, smolná branka znamená gól na 1:2 a okamžité totální zavření kasy Šroťáků, kteří pravidelně střídají celé čtyřky. Zoufalci naopak hrají vabank s prázdnou brankou, v pěti soupeře melou. Ale nesemelou a se závěrečným hvizdem se za čáru kasy bez brankáře dokutálí míč potřetí.

Branka: Lukáš Mareš

DALŠÍ VÝSLEDKY TŘETÍHO KOLA: Kondoři Ratmírov - Lesser Side FC 3:1, Poslední šance - SK Jatka Mutyněves 4:1.

ČTVRTÉ KOLO

SKZ RADLICE – SK JATKA MUTYNĚVES 0:2 [0:2]

Zlatá šance však pořád žije, turnaj je totiž zamotaný jak v roce 2011, kdy ho Radlice vyhrály i se dvěma porážkami. S Mutyněvsí však síly chybějí už viditelně. A tak i když šancí mají Zoufalci dost, hlavně Bonda pálí dvě loženky, důležité body si berou fyzicky silnější domácí. Trochu šťastně promění ve vedení protiútok, pak dnes už podruhé foukne sudí ve hře proti Radlicím penaltu a do plných už to jde za stavu 0:2 proti zkušeným červeným těžko. Zbývá jen čekat…

DALŠÍ VÝSLEDKY ČTVRTÉHO KOLA: Kondoři Ratmírov – Sešrotuj oba 1:0, Poslední šance - Lesser Side FC 0:1 PO PENALTÁCH.

PÁTÉ KOLO

SKZ RADLICE – LESSER SIDE 3:0 [1:0]

… než Radlice vyrazí popáté do boje, sledují zápas, v němž potřebují jediné: výhru buď Poslední šance, nebo Ratmírova, jedno jediné ne: remízu. Neb při výhře kohokoliv za tři body by buď Ratmírov zůstal na 8 bodech, nebo Šance na 8 bodech, oba s porážkami od Zoufalců na 8 bodech. Co přijde? No, remíza. Do posledního duelu tak Radlice vybíhají jen s touhou po radostném fotbalu, a tu naplní bezezbytku. Střeleckou smůlu konečně prolomí Jarin, mezi střelce se zapíše i hrdina zlaté Mutyňky 2017 David Stehlík. Je z toho pohodová výhra s číslem 102 a trochu trpkosti z faktu, že ne tři, ale pouhé dva body navíc by byly bývaly stačily na zlato. Tak třeba za rok?

Branky: Jarin Škoda 2, David Stehlík

DALŠÍ VÝSLEDKY PÁTÉHO KOLA: Kondoři Ratmírov – Poslední šance 2:1 PO PENALTÁCH, SK Jatka Mutyněves - Sešrotuj oba 2:1 PO PENALTÁCH.