Jdi na obsah Jdi na menu

Slavíme padesátku!

16. ČERVENEC 2006. Radličtí fotbalisté právě vybojovali padesáté vítězství v dějinách SKZ. Zasloužili se o něj (zleva nahoře) Pavel Urbánek, Fanda Vaněk, gólman Tomáš Doležal, Míra Urbánek, Honza Lojka a (dole) Zdeněk Kořínek a David Šprincl, který se vrátil do sestavy po čtyřech letech: bez šátku, coby otec dvou dětí.

Třináct let uteklo a do dějin SKZ vytesalo z devětapadesáti zápasů 49 vítězství. Čtrnáctá sezona a její šestnáctý červencový den měl přivát na radlické hřiště jubilejní padesátou výhru.

Obětní beránek? FC KŘÍDLOVICKÁ. Do sestavy mezi mladé - Tomáše v brance, Honzu + Fandu v obraně a Pavla s Mírou v záloze - se vrací zakládající člen SKZ z roku 1993 David. Po čtyřech letech převléká přes hlavu dres s číslem deset, aby klukům oznámil onu novinu: „Dneska hrajeme pošedesáté a popadesáté můžeme vyhrát!“ Poslední z možných kulatých statistik připomíná jen Zdeňkovi Kořínků, s nímž se střídá v útoku. „Asi to nechtěl zakřiknout, ale stejně jsem si nakonec nenechal pro sebe, že se před pěti lety proti Volfířovu Davidova bilance zastavila na 149 gólech. Byl jsem tenkrát u toho,“ vzpomíná Zdenda, naopak historicky nejmladší střelec v dějinách klubu (26. VII. 1998 s Volfířovem).

Proti  Brnu vypadá zprvu všechno na slaďoučké oslavy. Po dvanácti minutách 2:0, jenže v nastavení první půle Křídlovická snižuje a na Fandových 3:1 reaguje zas: po třech čtvrtinách duelu 3:2 a k toužebnému medíku daleko. Nejlepší střelec sezony 2006 Honza Lojka naštěstí vnáší na začátku poslední čtvrthodiny na kopačky SKZ klid gólem na 4:2 a o dvě minutky později David konečně využívá neustálé předkládání gólovek od svých mladých spoluhráčů, k němuž je hlasitě nutí Kořka. Takže i 150. gól pro bývalého kapitána... Když se o čtyři minutky později trefí ještě Míra Urbánků na konečných 6:2, můžou (nejen) na trávníku propuknout mohutné padíkové oslavy.

Jak jsme vystříleli padesátou výhru
SKZ RADLICE - FC KŘÍDLOVICKÁ BRNO 6:2 (2:1)

4. Pavel Urbánek 1:0, 12. Honza Lojka 2:0, 30.+1. Lukáš Kytka 2:1, 33. Fanda Vaněk 3:1, 43. David Daniel 3:2, 46. Honza Lojka 4:2, 48. David Šprincl 5:2, 52. Míra Urbánek 6:2.

Na padesátém vítězství se ale nakonec bilance prázdnin 2006 nezasekne...

KŘÍDLOVICKÁ BRNO ucítila naději či šanci a v létě to s Radlicemi zkouší ještě jednou. Sestava Tomáš -  Honza, Fanda - Ferry - Pavel a Míra ale jede jako mašina. Jenda Lojka si dvěma góly pojišťuje kanonýra sezony, do brněnské brány se trefují i Fanda, Míra, Pavel a nakonec i gólman Dolly, takže po hodince svítí v zápisníku jasných 6:0 (3:0).

Po čtrnácti odehraných sezonách se tak bilance fotbalového oddílu Sportovního Klubu Zoufalců zastavuje na úctyhodných 51 - 1 - 9.