Jdi na obsah Jdi na menu

Nejslavnější léto

aneb Vyklepnutý Klepák čili Dvoje slipy si oblékli hokejisté

NEPŘEKONATELNÍ! Odleva nahoře: tvrdý obránce Honza Vlček, hospodský ukecávač a poté ranní kličkař E-33, zabiják Michal Pešek a klidný bek Tomáš StuchlíkDole: kouzelník Radim Štastný, akrobat v bráně Majkl a kápo David Šprincl.

Čtyři zápasy, čtyři výhry, skóre 54:9. Bájná parta kolem Honzy, Michala, Radima, Tomáše, Davida a taky dvou napůl objevů - Majkla do kasy a E-33 do klubu - vytesala do dějin SKZ nesmazatelné zlato. Přišlo ještě mnoho triumfů v devadesátých letech, v roce 2000 znovu klekal i Klepák, ale tohle bylo zkrátka nejsilnější!

SKZ zahájil nejslavnější léto tradičně (6. 7. 1996) s KŘÍDLOVICKOU BRNO vítězstvím 12:1. S táborníky to byl pohodový prolog, v němž se mezi střelce zapsalo hnedle sedm hráčů - tedy celá sestava v poli. Aby toho nebylo málo, hned v prvním duelu léta se Radlice přehouply do třetí stovky vstřelených branek. Autorem jubilejní 200. trefy byl David. Není divu, že si pak všichni pospolu užili skvělý večer U Zoufalce, stejně jako o tři týdny později po vítězství nad INDIÁNY „TEKUMSEH“ 11:4 (27. 7. 1996), kde poprvé ukázal své kanonýrské vlohy mladičký Martin Šťastný - se čtyřmi góly nejlepší střelec zápasu.

VELEJÍZDA S KLEPÁKEM. David (14) právě předložil Erikovi (33) - a je to 5:0. Michal (36) jásá netradičně z obrany. Weah Kotalík klopí zrak. To udržíme, chlapi! SKZ vyhrávají nej zápas čtvrtého léta 10:3!

Jenže celé Radlice se upínaly k srpnu! Do roka a do dne nastoupil Sportovní klub zoufalců 10. VIII. 1996 k odvetě s KLEPÁKEM. Co na tom, že přišli noví? Jak táhli! David s Erikem propili s Klepákem a spol. noc z devátého, od kouče Sailera a dalších si vyslechli mnohé o potřebě dvojích slipů pro Radlice na zítřek. Jaké překvapení, když se na hřišti v sestavě hokejistů objevili úplně jiní hráči než 9. srpna v hospodě! Stačil ale ranní rybník (v kolik jsme šli domů?) a desátého se děly věci. První minuta 1:0, v poločase 3:0, po pěti minutách druhé půle 5:0. Ale, znáte to. Loni jsme taky jasně vedli... Jenže Klepák viděl, chápal a dal se na ústup v hledišti i na hřišti. „Koupete je jak máma nemluvně,” křičel Martin Šlápi Šlápota, který se ještě do dějin SKZ bohatě zapíše. Teď plodí básně:

Odtáhli dnes pokořeni

Padlo ještě moc piv, jimiž končila oslava vítězství Radlic nad Klepákem. Počet žejdlíků u mnohých překročil třicítku a při následném střízlivění si všichni zúčastnění začali uvědomovat, že podobný mač a s ním související věci už třeba nikdy nezažijí. Jak píše kronika hospody U Zoufalce: „Končil nejkrásnější víkend prázdnin 1996.” A nejen jich!

Sezonu krás a snů ukončil 17. srpna 1996 bájo zápas s JEDOVNICEMI. SKZ Radlice jako by se zastavil u nálad Klepáku: na 100 %, bez úlevy. Důsledek? Šest gólů Davida Šprincla, stejný půltucet Michala Peška, po třech Honzy Vlčka a Tomáše Stuchlíka plus dva Radima Štastného. Jak u Verdunu. Radlice se evidentně nechtěly se sezonou 1996 loučit. 21:1 bylo fakt vydatné: tři minuty = gól!

SKZ RADLICE 1996
Majkl ČUDLÝ (Petr BÁRTŮ) - Honza VLČEK, Tomáš STUCHLÍK (Radim BRYOL) - David ŠPRINCL, Radim ŠTASTNÝ, Michal PEŠEK (Erik DOLEŽEL, Martin ŠTASTNÝ, Pavel STUCHLÍK).

ZAVÍRÁME KRÁM! Michal, gólman Petr, Honza, Radim, Tom a David - sestava, která 17. srpna 1996 ukončila čtvrté léto SKZ výhrou nad Jedovnicemi 21:1.

ČTVRTÉ LÉTO

SKZ - Brno I. 12:1 (5:0) Šprincl 3, R. Šťastný 2, T. Stuchlík 2, Bryol, Vlček, M. Šťastný, P. Stuchlík, vlastní. Hráno 6. 7. 1996.
SKZ - Indiáni "Tekumseh" 11:4 (5:2) M. Šťastný 4, Šprincl 3, T. Stuchlík 2, Vlček, R. Šťastný. Hráno 27. 7. 1996.
SKZ - Klepák 10:3 (3:0) Pešek 5, Doležel 3, Vlček 2. Hráno 10. 8. 1996.
SKZ - Jedovnice 21:1 (5:0) Pešek 6, Šprincl 6, Vlček 3, T. Stuchlík 3, R. Šťastný 2, vlastní. Hráno 17. 7. 1996.